Najpopularniejsze wciągarki elektryczne — top 3

Poniższy artykuł prezentuje 3 najbardziej popularne modele wciągarek elektrycznych. Ranking powstał na podstawie analizy potrzeb kierowanych do naszej firmy z uwzględnieniem finalnego doboru urządzeń. 

Miejsce pierwsze — seria SB

Wciągarka elektryczna seria SBNiewątpliwie najpopularniejszym i najbardziej elastycznym pod względem modyfikacji jest seria SB. 
Wciągarka ma konstrukcję ramową, jest wyposażona w przekładnię planetarną i ma możliwość praktycznie nieograniczonych modyfikacji konstrukcyjnych. Dodatkowo można w niej zastosować cały wachlarz opcji dodatkowych. Udźwig serii SB zaczyna się od 800 kg, a górna granica to poziom blisko 100 ton. Zakres prędkości od 0,1m/min przy wykorzystaniu falownika do nawet 200 metrów na minutę (w zależności od obciążenia). Wciągarka zasilana jest silnikiem trójfazowym. 

Najbardziej popularnym pod względem udźwigu modelem serii SB jest model SB303E


Miejsce drugie - seria MCW


Seria MCW to mała kompaktowa wciągarka z przekładnią samohamowną o udźwigu w zakresie od 250 kg do 2000 kg. Zakres prędkości w wersji bez falownika zaczyna się od 2m/min. Wciągarka dzięki swoim właściwościom samohamownym nie wymaga dodatkowego hamulca. Waga wciągarki to zaledwie 35 kg (bez liny i bez skrzynki sterującej), to zapewnia mobilność operacyjną.  Z uwagi na niski udźwig maksymalny, możliwe jest zastosowanie silnika 230V, jednakże wtedy zmienią się parametry prędkości.

Najbardziej popularnym pod względem udźwigu modelem serii MCW jest model MCW 1200

Miejsce trzecie – seria FD


Wciągarka serii FD sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma konieczności magazynowania dużej ilości liny. Nie ma ona standardowej konstrukcji ramowej, a jedynie płytę montażową co zmniejsza wymiary, jak i masę. Wciągarka serii FD posiada przekładnię planetarną, która w celu redukcji wymiarów jest częściowo zabudowana w bębnie. Udźwig zaczyna się od 900 kg, a kończy na 5200 kg. Istnieje możliwość zabudowy skrzynki sterującej na osobnym wsporniku płyty montażowej. 
 

Najbardziej popularnym pod względem udźwigu modelem serii FD jest model FD 303E